Proponujemy wyłączność

Wyłączność czy umowa otwarta?

W obrocie nieruchomościami pomiędzy pośrednikiem a klientem stosowane są dwa rodzaje umów:

  • umowa otwarta, czyli taka, którą możesz podpisać z dowolną liczbą biur nieruchomości i nie masz wpływu na to, które biuro i w jaki sposób szuka dla Ciebie kontrahenta,
  • umowa na wyłączność, czyli taka, którą podpisujesz tylko z jednym biurem i to właśnie tej konkretnej firmie zlecasz całą usługę.

Idea umowy z klauzulą wyłączności ma na celu stworzenie jak najlepszych warunków do promocji i sprzedaży nieruchomości nad morzem, a także jej zakupu. Umowy na zasadach wyłączności pojawiły się aby biura stale podnosiły poziom usług jaki świadczą uczestnikom rynku, zarówno osobom sprzedającym i kupującym. Korzyści są widoczne dla każdej z zainteresowanych stron. Podstawową zasadą współpracy pomiędzy właścicielem nieruchomości a biurem przy umowie z klauzulą wyłączności jest fakt , że sprzedażą zajmuje tylko jedno określone biuro.

JEDNO BIURO – JEDEN POŚREDNIK – MINIMUM WYSIŁKU I NAKŁADÓW ORAZ MAXIMUM EFEKTÓW PRZY OFEROWANIU NIERUCHOMOŚCI

Najważniejszą zaletą takiego układu jest kompletne odciążenie właściciela nieruchomości od sprzedaży, czyli promocji i wielu innych działań, które bierze na siebie biuro. Tylko umowa na wyłączność daje szansę opracowania przez pośrednika pełnej strategii marketingowej sprzedaży nieruchomości. Inna zaletą jest możliwość zajmowania się ofertą przez jednego pośrednika. Właściciel unika w ten sposób szeregu nieporozumień, łatwiej jest zapanować nad ilością i terminami prezentacji nieruchomości. Umowa na wyłączność eliminuje ryzyko ominięcia pośrednika i może on przeznaczyć większe pieniądze na reklamę nieruchomości, a co za tym idzie być skuteczniejszym. W przypadku umowy typu " otwartego" z kilkoma biurami pośrednictwa obsługa oferty nie jest tak skuteczna, gdyż biura nie mają pewności zwrotu poniesionych kosztów boją się podjąć dodatkowe działania reklamowe.

EFEKTYWNA PROMOCJA NIERUCHOMOŚCI

Nieruchomość będąca ofertą na wyłączność prezentowana jest w pełny sposób potencjalnemu kupującemu - zdjęcia , opisy, precyzyjne położenie geograficzne. W przypadku umowy z klauzulą wyłączności nasza firma zapewnia doskonałą reklamę nieruchomości przez cały czas trwania umowy.