Jak dobrze wycenić swoją nieruchomość nad morzem.

Często spotykając się z Klientem chcącym sprzedać swoje mieszkanie czy apartamenty nad morzem mamy do czynienia z tym iż przeceniają oni wartości swoich nieruchomości. Najwięcej tego typu przypadków dotyczy małych kawalerek w kurortach nadmorskich których ceny wywoławcze są do 30% powyżej podobnych ofert z danego obszaru. Warto dodać że czym większy metraż nieruchomości tym cena jest atrakcyjniejsza (dla przykładu cena kawalerki w Dziwnowie oscyluje w kwocie 5 tysięcy złotych za metr kwadratowy, zaś mieszkanie 3-pokojowe o powierzchni 60 metrów nabędziemy już od 3 tys zł/m kw.). Jako profesjonaliści na rynku nadmorskim staramy się na podstawie setek przeprowadzonych transakcji nakierować sprzedającego na właściwą weryfikację cen podobnych nieruchomości biorąc pod uwagę dany rynek . Zazwyczaj takie podejście pozwala oszacować wartość sprzedawanej nieruchomości na odpowiednim poziomie. Zdarzają się jednak klienci mający sztywną cenę którą chcą uzyskać ze sprzedaży, niestety odbiegającą daleko od realiów na danym rynku .

Jako firma podejmujemy także współpracę z takim Sprzedającym, ale często takie nastawienie doprowadza do tego iż oferta pomimo kilkunastu miesięcy eksponowania w naszym biurze nie znajduje zainteresowanego.

Czasy dzisiejsze niestety nie wpływają na wzrost cen nieruchomości czego wynikiem jest ich sprzedaż zdecydowanie poniżej cen ofertowych - zdarzają się korekty rzędu 30% - 40%.

Chcąc sprzedać swoje mieszkanie czy nawet pensjonaty nad morzem warto zlecić wstępna wycenę uprawnionemu rzeczoznawcy oraz zweryfikować ceny podobnych nieruchomości na podstawie informacji z biura nieruchomości działającego czynnie na danym rynku.

Te zabiegi pozwolą Sprzedającym na zweryfikowanie ceny nieruchomości która ma być przedmiotem obrotu.