Jak szybko sprzedać mieszkania, domy w Gryficach?

Okres ostatnich dwóch lat to czas pogłębiającego się zastoju na rynku nadmorskich nieruchomości. Wiele osób odwiedzających nasze biuro nieruchomości w Gryficach zadaje pytanie: Jak szybko sprzedać mieszkanie czy dom?

Jak wiadomo sprzedający ma do wyboru dwie opcje: oferowanie nieruchomości na sprzedaż we własnym zakresie lub też podjecie współpracy z biurem nieruchomości.

Omówmy na początku oferowanie bezpośrednie na własną rękę.

W dzisiejszych czasach sprzedający ma do wyboru następujące sposoby dotarcia do zainteresowanych klientów:

  • poprzez umieszczenie ogłoszenia w prasie lokalnej,
  • poprzez zamieszczenie oferty na portalach branżowych jak np. gratka,
  • reklamę na słupach ogłoszeniowych w swojej miejscowości,
  • zamieszczenie tablicy informacyjnej na sprzedawanej nieruchomości.

Naszym zdaniem w dobie internetu odradzamy ogłoszenia w prasie - niestety tego typu oferta może zawierać tylko kilka zdań oraz co najgorsze nie udostępnia możliwości zamieszczenia zdjęć domu czy mieszkania w Gryficach oferowanego do sprzedaży.

Najefektywniejsze jest zamieszczenie oferty na portalach internetowych zajmujących się tematyką nieruchomości. Najważniejsze aby w ich gąszczu (a jest ich około 100 na rynku) ogłosić się w portalach mających największą oglądalność co przekłada się w oczywisty sposób na ilość odwiedzających je osób.

Jeżeli już zdecydujemy się na zamieszczenie oferty podstawą jest zrobienie profesjonalnych zdjęć które zmuszą potencjalnego klienta zainteresowanego do kontaktu z nami. Należy pamiętać - dopiero drugą czynnością po zapoznaniu się z dokumentacją fotograficzną jest czytanie opisu oferty (z doświadczenia wiemy że klienci zainteresowani dzwonią do nas zaraz po znalezieniu oferty nie zaznajamiając się z opisem i wolą sami dopytać o szczegóły). Jeżeli sprzedający dysponuje odpowiednim budżetem na reklamę warto wystawić ofertę do kilkunastu portali (licząc średnio że emisja miesięczna w jednym portalu to około 10-20 zł za ogłoszenie) co absorbuje także sporo czasu gdyż zawsze musimy ręcznie wprowadzić ofertę do bazy ogłoszeniodawcy.

Jeżeli już uporamy się z zamieszczeniem ofert trzeba być przygotowanym na liczne telefony potencjalnych zainteresowanych. Początkowo zapewne będzie nas cieszyło duże zainteresowanie ale gwarantujemy że po 50-tym telefonie zacznie być to męczące.

Jeżeli chodzi o nasze biuro nieruchomości w Gryficach gwarantujemy naszym klientom zamieszczenie ofert w 70-ciu portalach w ciągu godziny od podpisania umowy pośrednictwa (największa baza współpracujących z nami portali z spośród biur nieruchomości z Gryfic), aranżowanie oględzin nieruchomości  w ściśle uzgodnionym terminie przez sprzedającego oraz pełne bezpieczeństwo transakcji gdyż wg. naszych uprawnień załatwiamy i sprawdzamy wszystkie dokumenty do transakcji.

Istotny jest także fakt współpracy naszej firmy z największym bazą produktów kredytowych na rynku polskim - kupujący Państwa nieruchomość w jednym miejscu załatwia także kredyt na jej zakup.

Należy pamiętać że wynagrodzenie dla biura jest płatne WYŁĄCZNIE po sprzedaży nieruchomości  - nie pobieramy żadnych dodatkowych opłat.
Zapraszamy do współpracy.